חטיבה טי חדש - דבר המנהלת
נווט למעלה
    א'/אלול/תשע"ב
                       ‏19/08/2012
              סימוננו:תשע"ג-142
      
y.jpg

 
להורים ולתלמידים שלום 
 
 
העידן המודרני מחייב את ביה"ס לגבש אסטרטגיות פעולה חדשניות להתמודדות עם אתגרים מורכבים. גישתו הבסיסית של ביה"ס נשענת על אכפתיות ואחריות הן להתפתחותם התקינה של תלמידנו ולרווחתם והן לביסוסה של חברה דמוקרטית, צודקת , נאורה והומנית.
העשייה החינוכית של ביה"ס מתועלת לסייע לתלמידנו לממש את הפוטנציאל שגלום בהם לרכוש דעת וכלים להתמודדות מוצלחת והוגנת עם אתגרי החיים, לפתח מידות טובות מוסריות ואזרחיות ולהיעשות ללומדים – תמידיים, ביקורתיים, רגישים ותורמים לקהילה.
 
השנה תלמידי שכבה ט' י' יקבלו החלטות משמעותיות שתשפענה על המשך דרכם הלימודית, ואף ייבחנו לראשונה בבחינות בגרות במקצועות השונים (תלמידי י' ייבחנו בהבנה ובהבעה, בהיסטוריה ובמקצועות אחרים בהתאם לבחירות ורמות לימוד).
בחירה מושכלת של מסלולי לימוד תאפשר הגעה להישגים גבוהים ולמצוינות.
הצוות הפדגוגי – חינוכי מלווה אתכם בתהליכי הבחירה.
 
דגש מיוחד מושם על הפן הערכי מתוך ראיית צרכי הפרט והחברה גם יחד, הקניית ידע בלבד ללא הבסיס הערכי האנושי המחויב לא תוכל להובילנו לחוף מבטחים.
תמונת המצב של החברה הישראלית כיום על פלגיה ועל מורכבותה מצביעה עדיין על צורך משמעותי בחתירה לעבר "חוף אחר" במובנים רבים, ומכן הדגש החינוכי הערכי לסובלנות להומניזם, לשויון, לכבוד,למעורבות חברתית לאהבת הארץ ולגיבוש זהות יהודית ישראלית.
 
המצב הנוכחי מחייב,לצד הגדרת המטלות הלימודיות- ערכיות,גם אכיפת כללי התנהגות ומשמעת בבית ספרנו.
השנה תונהג בביה"ס תלבושת אחידה לכל תלמידי ביה"ס מ- ז'- י"ב. בכל תחומי ביה"ס חייב תלמיד ללבוש תלבושת אחידה, חולצת טריקו, הנושאת סמל ביה"ס מוטבע ובחורף סווצ'ר הנושא סמל ביה"ס מוטבע.
משימתנו להחזיר את התלמידים לאחר החופשה למסגרת של משמעת לימודים והתנהגות הולמת, המציבה גבולות ברורים בין בעלי הסמכות והאחריות - המורים - ובינכם השותפים – ההורים והתלמידים.   
בתחילתה של דרך אני מזמינה כל אחד ואחת לקחת חלק ולשתף אותנו ביוזמות וברעיונות חדשים בתחומים שונים של חיי ביה"ס.
 
אני מאחלת לכם שנה טובה, בריאות, שנת עבודה תוך תמיכה ושיתוף פעולה למען הצלחת התלמידים, אושרם, העשרתם וטיפוחם.
 
                                                                        שנת לימודים פורייה ומוצלחת,
 
 
                                                       סיגל בן עמי
                                        מנהלת  ט'-י'