עבודת חקר בהיסטוריה - מחשב"ה
כתובת: רח' התשעים ושלוש 2 תל-אביב; דואר אלקטרוני: reshit@sisma.org.il
טלפון : 03-6390164
פקס : 03-5370427
שעות קבלה:
עבודת החקר בהיסטוריה בנושא השואה הנה עבודה שנערכת בזוגות. העבודה נועדה לאפשר לתלמידים לחקור קצת יותר לעומק את נושא השואה, שהוא נושא מורכב מאוד.
 
העבודה חושפת את התלמידים למפגש מרגש עם ניצול או ניצולת שואה, אשר חוו את השואה בעצמם. ברוב המקרים מדובר על ניצולים שהיו ילדים בזמן השואה.
 
העבודה מאפשרת לתלמיד להכיר מקרוב את נושא השואה. היא מאפשרת לתלמיד ללמוד על תהליכים שהתרחשו בתקופת ימי הזעם, מאפשרת לו להבין את המקום בו עמדו הניצולים בתקופה ההיא ואת תהליך השיקום לאחר מכן.
 
בחלק מעבודות החקר התלמידים נפגשים עם ניצולים ממזרח אירופה וממרכזה, ובחלק אחר הם נפגשים עם יהדות צרפת שהושמדה בהמוניה במהלך שנות השואה.
 
מטרה נוספת ועיקרית היא ההתמודדות של התלמיד, אולי לראשונה בחייו, עם תכנים אקדמיים – כתיבת עבודה אקדמית, ביקור בספריה אקדמית ומציאת חומרים לכתיבת העבודה, התמודדות מול מקורות מידע ומיזוג טקסטים שונים ומגוונים.
 
במהלך העבודה התלמיד יבקר בספריה האקדמית בבית ווהאלין בגבעתיים, שם יחשפו לתכנים אקדמיים, מחקרים וספרים שברוב המקרים התלמיד לא מכיר ולא נחשף אליהם.
ובסיכומו של דבר, העבודה היא מעין "גלגל הצלה" לעתים קרובות לתלמיד שיכול להשקיע יותר בעבודה כיוון שהיא מרכיבה 50% מהציון של מבחן הבגרות.
 
ניתן ליצור קשר עם אחראי הפרויקט, אוהד שקד, במייל או בסלולרי 050-9171994.
 
בהצלחה!
אוהד שקד
אחראי הפרויקט
סדנה.png